Тканинні жалюзі на вікна - відмінна альтернатива курних і громіздким портьєрам. Легкі і нескладні в експлуатації конструкції випускаються в широкому асортименті. Як розібратися у всьому цьому різноманітті і підібрати найбільш оптимальний варіант - розповімо в цій публікації.
Переваги жалюзі для вікон
Якщо порівнювати зі звичайними тканинними шторами, жалюзі вважаються більш практичним і зручним варіантом захисту від вступника в приміщення сонячного світла. Вони не вбирають пил і мають відмінні вологозахисними властивостями. Догляд за такими конструкціями вимагає мінімум часу і зусиль.
До основних переваг жалюзі відносять:
- простоту монтажу і експлуатації;
- мобільність і легкість конструкцій;
- широкий варіативний ряд;
- різноманітність колірних рішень;
- функціональність;
- економію вільного простору на підвіконні і біля вікна;
- можливість регулювання кількості проникаючого в будинок світла.
Більшість матеріалів, які використовують для виготовлення жалюзі, вважаються гіпоалергенними. Тепер навіть люди, схильні до алергічної реакції на пил або сонце, можуть відчувати себе комфортно і спокійно.
Вертикальні, горизонтальні або рулонні
Жалюзі бувають трьох видів: вертикальні, горизонтальні і рулонні. Вертикального типу конструкції частіше використовують в офісах. Зрушення ламелей може бути вліво, вправо або в сторони від центру. Ширина смуги коливається від 89 до 127 см. Широкі ламелі підходять для великих віконних прорізів, вузькі - для маленьких.
Горизонтальні жалюзі застосовують для захисту житлових приміщень від сонця. Їх встановлюють у віконні прорізи, на стулки або між склопакетами. Ламелі можуть відрізнятися шириною і забарвленням. Нещодавно з'явилася можливість замовлення хвилястих ламелей. Такі конструкції зручні тим, що можна регулювати кількість проникаючого в будинок освітлення.
Найстильнішими і зручними в експлуатації є рулонні жалюзі на вікна. Рулонні штори являють собою відріз щільної натуральної або синтетичної тканини, прикріпленої до спеціального механізму. Зустрічаються різні види механізмів: ланцюгові, шнурочние, пружинні і автоматичні. Найпростіші в роботі - ланцюгові і шнуровочние. Рулонні штори з автоматичними механізмами управляються за допомогою пульта дистанційного керування.
Матеріали, дизайнерське і колірне рішення
Виробники пропонують увазі покупців жалюзі тканинні (натуральні і синтетичні), пластикові, дерев'яні та алюмінієві. Широку популярність отримали штори з поліестеру, які представлені в нашому інтернет-магазині «Pro-Shto». Жалюзі з синтетичних тканин стійкі до забруднень (при цьому вони відрізняються міцністю і довговічністю матеріалів).
Бувають однотонні, двоколірні, багатобарвні і жалюзі з малюнком. Вибір стилю і колірного рішення залежить від особистих переваг. Не варто забувати, що жалюзі не тільки захищають від сонця, але і служать декором в приміщенні.