Для захисту приміщення від сонячних променів застосовуються світлофільтри. Ці системи не покликані повністю блокувати сонячне світло, вони пропускають світло, м'яко розсіюючи його по кімнаті, тим самим забираючи відблиски і оберігають меблі від нагрівання сонячними променями. Світлофільтри бувають різних відтінків і можуть монтуватися як на пластикові, так і дерев'яні і навіть алюмінієві вікна. Крім зовнішньої привабливості світлофільтри є функціональним виробом з різним ступенем світлопроникності.
Конструкція світлофільтрів і їх особливості
Найчастіше рулонні штори (вони ж світлофільтри) представляють собою тонку тканину, яка намотується на алюмінієвий вал, який закріплений у верхній частині вікна. Завдяки спеціальним обважнювачів і фіксаторів тканина не бовтається на вітрі, і штора виконує поставлені на неї завдання. Існують також системи, в яких вал з тканиною знаходиться в захисному алюмінієвому коробі, такі системи додатково комплектуються алюмінієвими направляючими для забезпечення фіксації тканини, а також приховують бічні просвіти між рамою і тканиною.
Всі моделі світлофільтрів діляться на кілька підвидів:
- Відкриті - рулон з тканиною нічим не прихований звідси і назва, відкриті системи бувають різних підвидів і призначені для монтажу, як на невеликі стулки, так і на панорамне скління або в офіси і торгові центри. Такі штори дозволяють не тільки виконувати функцію сонцезахисту, але також прекрасно зонируют простір, якщо необхідно розмежувати велике приміщення на окремі секції, які не зводячи стіни.
- Закриті - в таких системах тканину прихована за захисним коробом, найчастіше такі системи призначені для монтажу на окремі стулки або на віконні прорізи невеликих розмірів. Короб обмежує доступну кількість намотов тканини, тому для особливо довгих штор або дверей такі системи не завжди підійдуть тому, як вся тканина може не поміститися в коробі і штори не змотається цілком.
- Мансардні - До мансардним системам можна віднести як закритий, так і відкритий тип з додатковою фіксацією, а також системи з пружинними механізмами. Вибір систем для мансарди залежить від кута нахилу вікон, в деяких випадках штори не буде розмотуватися, якщо тканина знаходиться в горизонтальному положенні.
Матеріали, з яких виробляються світлофільтри
Світлофільтри на пластикові вікна повинні в першу чергу забезпечувати функціональність у порівнянні з іншими видами сонцезахисних систем тому як якщо штора не справляється з основною функцією, а саме захист від сонця, то немає сенсу в її застосуванні. Тому виробники підбирають різні матеріали для світлофільтрів, щоб забезпечити максимально широкий вибір за ступенем прозорості та надати необхідний рівень функціональності навіть найдосвідченішим дизайнерам.
- Тканини з натуральних матеріалів - льон і бавовна.
- Синтетичні тканини - з поліестеру, нейлону або ПВХ.
- Натуральні полотна - бамбук, джут, соломка.
При виготовленні полотна всіх видів покриваються спеціальними антистатичними пиловідштовхуючими складами, які забезпечують захист тканини від пилу, що сильно спрощує процес догляду за шторами. Для штор на кухню також існують варіанти з антибактеріальними просоченнями, але це стосується натуральних полотен, синтетика часто не схильна до впливу навколишнього середовища, тому більшість тканин виконані саме з 100% поліестеру. Існують також тканини зі светоотражающим ефектом, який досягається завдяки спеціальним покриттям, або люрексовой ниткам, вшитим всередині полотна. За рівнем прозорості тканини для світлофільтрів можна розділити на кілька типів:
- Повністю прозорі - призначення таких полотен аналогічно класичної тюлі, штора м'яко розсіює сонячні промені і залишає можливість дивитися у вікно навіть при закритій шторі. У свою чергу солнцезащита в таких тканинах на низькому рівні, тому штори можуть бути доповнені комбінацією з гардинами або портьєрами.
- Дімаут - велика частина всіх тканин для світлофільтрів виконана саме в цій серії, штора не тільки розсіює сонячне світло, але також і захищає від надлишкового тепла і частково затемнює приміщення в залежності від рівня світлопроникності. Дані тканини це найкраща комбінація між сонцезахистом і прикрасою інтер'єру, завдяки широкому вибору тканин з різними кольорами і фактурами можна підібрати штори для будь-якого інтер'єру незалежно від призначення приміщення.
- Блекаут - бувають виконані з щільної тканини або з додаванням прогумованої основи, яка не пропускає світло. Штори блекаут залишаються компактними і тонкими, але дозволяють повністю перекрити потік світла в приміщенні. Штора з тканини з відміткою blackout буде зі 100% затемненням, це стосується як рулонних тканин, так і серії день-ніч.
- День-ніч - відносяться до окремого виду систем, бо не тільки тканина має суттєві відмінності від рулонних штор, але і фурнітура зазнала змін. У системах день-ніч тканину на штори розташована в два шари, які знаходяться паралельно один до одного, це дозволяє змінювати співвідношення темних і прозорих смуг, завдяки чому досягаються ефекти "день" або "ніч" відповідно.
Крім великого вибору відтінків і фактур завдяки структурі тканини для світлофільтрів на них можна нанести малюнок. Зображення друкується спеціальним принтером і не змивається з тканини для вологого прибирання. Завдяки таким можливостям кожен може створити унікальну штору для свого інтер'єру, тканину виступає в ролі полотна, на якому ви можете надрукувати улюблених супергероїв на штори в дитячу або венеціанські пейзажі для вітальні або кухні, з можливостями фотодруку ви обмежені лише своєю фантазією і не більше.
Комплектуючі для рулонних штор можуть відрізнятися в залежності від обраної системи. У міні виробах для невеликих стулок застосовується переважно пластикова фурнітура так як штора не відчуває великих навантажень. Якщо ж виріб закриває широке вікно близько 2х метрів по ширині і висоті, то використовуються спеціальні посилені механізми і товщий вал в діаметрі для забезпечення належного функціонування системи без зносу комплектуючих. Всі мінімальні і максимальні значення за параметрами систем вже підготовлені в калькуляторі на нашому сайті, тому якщо при оформленні замовлення у вас не виникло ніяких попереджень, ви можете не турбуватися про працездатність системи. Не турбуйтеся пропустити повідомлення, сайт не дозволить вам оформити замовлення з помилковими розмірами. У разі виникнення повідомлень, ви можете змінити систему на іншу або повідомити необхідні розміри по телефону нашим фахівцям і вони підкажуть яка система найкраще підійде для ваших вікон.
Механізми управління
Найчастіше у всіх системах застосовуються ланцюгові механізми з функцією фіксації положення вала. Це дозволяє встановити тканину на необхідному рівні, і механізм буде автоматично її утримувати. Такі функції необхідні для рулонних штор, так як часто штора знаходиться в частково відкритому стані для освітлення кімнати і захисту від сонячних променів. Також штора може бути обладнана пружинним механізмом, в такому випадку всередині валу розташована спеціальна пружина, яка може виконувати різні функції. Наприклад, на мансардних вікнах застосовується система пружина, яка завжди дає невелике зусилля на тканину в спробі змотати її на вал, це дозволяє встановити штору під нахилом без провисання тканини, але такі вироби не можуть бути вільно висячими і фіксуються в спеціальних зацепах розташованих на віконної рамі з боків від штори. Ще один з видів пружинного системи це свободновісящая штора з механізмом самофіксаціі. Такі вироби управляються спеціальним шнуром потягнувши за який штора знімається з фіксаторів і може рухатися в будь-якому положенні. Системи з пружиною часто не мають можливості фіксації "струна" так як в ньому немає потреби або конструкційно не передбачена.
Специфіка монтажу світлофільтрів
Перед установкою штор слід переконатися в правильності проведених замірів та відповідно до вимірами провести монтаж. Найчастіше виміром і установкою займається одна людина, так як він розуміє, де буде знаходитися тканину і за яким принципом він проводив завмер. Так як ми є виробником штор, ми виготовляємо вироби щодо зазначених розмірів, це дозволяє закрити вікна будь-якої форми без зайвих виступаючих частин штор і систем, ви отримуєте готовий виріб, яке підійде саме на ваші вікна тому як воно робилося для ваших вікон. Також виготовлення під розмір дозволяє заощадити на тканини і комплектуючих що впливає на вартість виробу, так як ви не переплачуєте за зайву тканину і інші деталі комплектуючих. Тепер, коли ми переконалися у правильності проведених замірів можна перейти до установки системи.
Кріплення рулонних штор на саморізи
Фіксація виробів саморізами є найефективнішим методом кріплення рулонних штор. Незалежно від профілю, будь то пластик або дерево або навіть алюміній. Фіксація саморізами дозволяє закріпити виріб максимально якісно. Так як штора відчуває природні навантаження (власна вага) а також при управлінні тканиною зусилля з яким власник тягне за ланцюг управління передається на механізми і шестернями перекладається в обертальний на вал з тканиною, що само собою збільшує загальне навантаження на елементи кріплення вироби. Таким способом кріпиться як система відкритого типу, так і закритого, єдиний нюанс в закритих шторах додатково застосовуються бічні напрямні для тканини, які монтуються на спеціальний двосторонній скотч. Ми не розглядаємо варіант кріплення виробів скотчем тому як в літню пору доби штора нагрівається і скотч втрачає свої клейкі властивості. В результаті при спробі відкрити штору вона може відклеїтися, тому такий варіант монтажу не вважається якісним і безпечним.
Монтаж світлофільтрів на вікно виробляється в кілька етапів:
- Кронштейни потрібно прикласти до валу з тканиною і готовий виріб притулити до вікна на місце його майбутньої установки. Після того як штора стоїть на своєму місці відзначаються місця кріплення кронштейнів по ширині і висоті, більш вал з тканиною не потрібен і його можна відкласти в сторону.
- Дрилем висвердлюють отвори у віконній рамі, після чого кронштейни прикручуються на свої місця. Також при використанні невеликих саморізів кронштейни можна закріпити без попереднього свердління віконної рами.
- На раму прикручуються кронштейни за раніше встановленими мітками.
- На кронштейнах перебувають спеціальні вкладиші з шестернями, один з них з будь-якого боку системи потрібно витягнути (підчепити фіксує вушко і вкладиш виходить у напрямку до краю кронштейна).
- Вал однією стороною встановлюється на період до закінчення кронштейн з шестірнею, після чого на інший кінець валу ставиться вкладиш, який ми дістали раніше і в зворотному порядку вкладиш вже разом з валом заставляється в кронштейн.
- Після установки вкладиша на кронштейн встановлюється невелика декоративна заглушка, яка приховує отвір під шестерню.
- Після установки вироби, потрібно кілька разів відкрити і закрити штору, щоб переконатися в правильності установки. Тканина повинна згортатися рівномірно на обидві сторони, якщо тканина намотується більше в одну зі сторін ймовірно виріб був встановлений на похилій поверхні.
Монтаж закритих систем
Касетні світлофільтри добре поєднуються з пластиковими вікнами незалежно від кольору. Система може поставлятися в кольорах: білий, коричневий, золотий дуб, горіх і махагон що відповідає стандартним відтінкам пластикових вікон. Тому при установці системи вона буде поєднуватися з вікнами і не виділятися на їх фоні. Це особливо зручна функція, якщо вікна виконані "під дерево" і стандартний білий карниз виглядає не логічно.
Системи закритого типу поставляються в повністю зібраному вигляді, тому відразу готові до монтажу.
- Перед монтажем короба потрібно зафіксувати напрямні, для цього попередньо обезжиривается поверхню штапиков для кращої фіксації.
- Знежирити штапики можна будь-яким засобом на спиртовій основі.
- Після підготовки штапиков потрібно зняти з направляючих захисний шар і по черзі приклеїти на штапики. (Напрямні монтуються в залежності від проведених замірів. Висота штори для закритих систем вказується як габаритний розмір)
- Після установки напрямних потрібно зняти з короба бічні кришки і тим самим звільнити отвори кронштейнів для фіксації саморізів.
- Короб встановлюється поверх направляючих і кріпиться саморізами до віконної рами.
- Бічні кришки повертаються на місце, після чого можна перевірити працездатність вироби.
- Після установки системи поряд з ланцюгом управління монтується фіксатор ланцюга, який утримує ланцюжок і не дає їй бовтатися.
Догляд за світлофільтрами
Навіть штучні тканини з часом можуть накопичувати пил з вулиці або з приміщення. Це відбувається не так швидко як з натуральними шторами, але з часом все одно штора покриється невеликим шаром пилу.
- Вологостійка тканина з серії aqua або на гумовій основі можна з легкістю протерти вологою ганчіркою без шкоди для полотна.
- Поліестер без вологозахисту варто спочатку спробувати очистити без застосування засобів для чищення та зайвої води, так як вона може залишити розлучення на тканини. Якщо ж штора стояла на кухні і суха чистка не допомагає, штору можна протерти вологою губкою змоченою в слабкому мильному розчині, після чого прибрати мильний розчин губкою з чистою водою. Не рекомендується сильно терти тканину, а також застосовувати агресивні чистячі засоби, щоб не пошкодити пиловідштовхуючі просочення.
Підсумок
Рулонні штори в якості світлофільтрів це прекрасний вибір в якості сонцезахисних систем, особливо в сучасних інтер'єрах, де вироби правильної геометричної форми тільки доповнюють дизайн і не роблять його більш офіційним. Світлофільтри це сучасне рішення в дизайні приміщень, крім захисту від сонця тканину пропускає крізь себе світло, тим самим фарбуючи його в власний колір. Наприклад, при установці червоною або помаранчевої штори укоси і територія поруч з вікном буде висвітлюватися легким червоним або помаранчевим світлом, таким чином, за допомогою штор можна коригувати інтер'єр в необхідні відтінки без прямого впливу на предмети меблів. Крім того, штори завжди можна замінити і внести різноманітність, таке рішення не вимагає великих фінансових витрат а ефект досягається дійсно вражаючий.