0 товар(ів) : 0.00UAH

Блог

Ремонт жалюзі своїми руками. Інструкції по ремонту горизонтальних і вертикальних жалюзі а також рулонних штор

Сучасні горизонтальні жалюзі зроблені з якісних сучасних матеріалів, але бувають нестандартні ситуації, коли частина комплектуючих або самі жалюзі пошкоджуються, і доводиться їх ремонтувати або замовляти нові. Якщо все-таки жалюзі прийшли в непридатність слід визначити ступінь їх ушкоджень і доцільність ремонту, тому що іноді дешевше придбати нові жалюзі, ніж перебирати старі.

Розглянемо варіанти, при яких є шанс зробити ремонт без особливих труднощів:

 • Унікальність конструкції, якщо жалюзі виконані з дерева або інших дорогих матеріалів, не варто відразу замовляти нове дороге виріб.
 • Незначна поломка, наприклад, зламався гачок або тростину управління, необхідна заміна механізму.
 • Також бувають випадки, коли ремонт не рекомендується, це відбувається, якщо конструкція пошкоджена занадто сильно, або вартість комплектуючих перевищує ціну нового виробу.
 • Пошкодження ламелей в великій кількості.
 • Пошкодження шнурів або драбинок для заміни, яких потрібно повністю перебрати виріб - для збирання жалюзі потрібні спеціальні навички, тому замість повного розбирання жалюзі іноді краще замовити новий виріб.

Розглянемо варіант при якому жалюзі можна відремонтувати самостійно.

 1. Поломка гачка - гачок фіксується в механізмі управління і за допомогою тростини повертає ламелі в необхідне положення. Гачки досить тендітна частина механізму і досить легко ламаються. Для заміни гачка на горизонтальних жалюзі досить купити новий гачок для жалюзі і встановити його в механізм, після чого на гачок фіксується тростину управління. Також є варіант прокат та доставка в зборі разом з гачком і ручкою і замінити її цілком.
 2. Заміна тростини - тростину виконана з прозорого щільного пластику, він дуже твердий і за рахунок цього досить крихкий. Якщо необхідно замінити тростину своїми руками, досить замовити нову тростину для жалюзі і встановити її на гачок, при цьому розбирання вироби не потрібно.
 3. Заміна механізму - при поломці механізму необхідно провести його заміну.

Слабким місцем алюмінієвих жалюзі є саме ламелі, вони виконані з тонких алюмінієвих пластин які легко мнуться і вже не повертаються в початковий вигляд. Для ремонту ламелей необхідно замовити нові, аналогічної довжини і з отворами в тих же місцях. Для заміни декількох ламелей вам буде потрібно повністю розібрати виріб, при цьому є високі шанси пошкодити цілі ламелі які залишилися, тому якщо пошкоджені ламелі в жалюзі, краще відразу замінити їх на новий виріб яке буде з новими комплектуючими і прослужить ще тривалий час.

Ремонт вертикальних жалюзі своїми руками

Вертикальні жалюзі це дуже популярний засіб сонцезахисту в школах і офісах, вони прекрасно виконують функцію сонцезахисту і не заважають провітрювання приміщення. Це досить міцна конструкція, яка не має явних недоліків, але бувають випадки пошкодження ламелей або окремих комплектуючих, так як в офісі виріб використовується більш активно, ніж в домашніх умовах. Розглянемо часті варіанти поломок жалюзі і комплектуючі для їх ремонту. При цьому з часом деякі елементи виходять з ладу.

Розглянемо причини поломок вертикальних жалюзі і як виправити жалюзі самостійно.

 1. Заміна нижньої ланцюга - нижня ланцюг знаходиться внизу жалюзі і з'єднує вантажі, які знаходяться всередині тканини. Сама ланцюжок складається з пластикових куль і спеціальних зачепів, які кріпляться за вантажі тканини. Це важливий елемент конструкції, який дозволяє утримувати полотно цілісним і не дає ламелей бовтатися і чіплятися один за одного. Якщо по якійсь причині ушкодилася сама ланцюг або зачепи на ній, вся ланцюг приходить в непридатність і потрібно її повна заміна. Для заміни нижньої ланцюга необхідно попередньо виміряти ширину жалюзі, або порахувати кількість зачепів на ній. У вертикальних жалюзі з шириною ламелі на 1 метр ланцюга доводиться 7 зацепов, відповідно, якщо ви знаєте необхідну довжину ланцюга або кількість ламелей не складно порахувати, скільки необхідно метрів нового ланцюга для заміни. Після придбання нового ланцюга, від'єднайте стару від вантажів в нижній частині жалюзі і встановіть новий ланцюг, спеціальних навичок для цього не потрібно. Не забувайте, що нижня ланцюг знаходиться з двох сторін жалюзі і при заміні слід міняти її повністю.
 2. Заміна вантажів ламелей - Вантажі в нижній частині жалюзі виконують відразу кілька функцій, основне завдання це схил тканини, вантаж натягує тканину вертикально вниз і не дає їй бовтатися при поривах вітру, завдяки чому жалюзі виглядають красивою цілісної конструкцією з цільним полотном. Друга функція це утримання всіх ламелей поруч один з одним, на вантажах знаходяться спеціальні кріпильні вуха, за які кріпиться нижня ланцюг і з'єднує все тягарі один з одним, ланцюг не дає вантажам рухатися всередині ламелей і утримує нижню частину виробу нерухомо. Для заміни вантажів досить відчепити від них зачепи нижньої ланцюга (з двох сторін) і витягнути вантаж з ламелі. Після чого на його місце встановлюється новий вантаж і зачепи повертаються на місце. Зверніть увагу - вертикальні жалюзі поставляються з різною шириною ламелей, а саме 89мм і 127мм шириною, в офісах і школах часто використовуються жалюзі 127мм, але перед тим як замовити нові вантажі для вертикальних жалюзі слід переконатися яка саме у вас ширина ламелей, щоб замовити правильні комплектуючі.
 3. Заміна ланцюга управління - ланцюг управління в вертикальних жалюзі досить міцна і дуже рідко схильна до обриву, але якщо таке сталося для її заміни потрібно зробити наступні дії: зняти бічну кришку і ви побачите шестерню, на якій встановлена ​​ланцюг, після чого потрібно зняти шестерню і замінити ланцюг на нову, а далі робимо ті ж дії в зворотному порядку, повертаємо на місце шестерню і закриваємо бічну кришку.
 4. Заміна вішалок - всередині всіх ламелей встановлені вішалки за допомогою, яких ламель фіксується на карнизі, вішалки легко ламаються при неправильному поводженні з ламелями, після чого потрібна їх заміна. Для заміни вішалки досить витягнути її вбік і встановити на її місце нову. Але зверніть увагу на отвір для вішалок, в деяких випадках їх вшивають щільно і якщо витягнути стару вішалку ще можливо, то вставити нову вже не вийде, в такому випадку потрібно замовляти нову ламель.

Більш рідкісні варіанти поломок це заміна ламелей і заміна карниза цілком, розглянемо їх докладніше.

Заміна ламелей - потрібно в разі пошкодження тканини або при сильному забрудненні. Щоб замовити нову ламель потрібно вибрати тканину і вказати габаритний розмір ламелі, при габаритному розмірі ламель відразу буде підшита для установки вантажу і вішалки. Нова ламель без праці монтується на місце старої, але якщо штора тривалий час експлуатується на сонячній стороні тканину з часом вигорить, і нова ламель може відрізнятися за кольором, так як буде більше насичена, звертайте на це увагу при замовленні нових комплектуючих. Вигорання практично не впливає на білі й світлі відтінки тканини і більш яскраво виражено на яскравих відтінках як помаранчевий, червоний, синій і т д.

Заміна карниза - карниз часто замінюється при поломці одного з бігунків, так як замінити бігунок досить проблематично в домашніх умовах, досить замовити новий карниз в зборі з новими бегунками і комплектуючими. Для того щоб купити карниз на вертикальні жалюзі досить поміряти габаритну ширину поточного карниза і вказати при замовленні які ламелі на ньому будуть стояти так як існує два види ламелей шириною 89мм і 127мм відстань і кількість бігунків на карнизі буде відрізнятися. Також при замовленні карниза необхідно вказати тип його управління, тип управління впливає на сторону, в яку будуть їхати ламелі при відкриванні.

Ремонт рулонних штор своїми руками

Рулонні штори на відміну від вертикальних жалюзі частіше застосовуються в домашніх умовах, так як призначені для установки на окремі стулки, тому ними не так зручно закривати великі офісні віконні прорізи. Рулонні штори набагато рідше піддаються поломки тому як використовуються набагато рідше ніж офісні, часто штори один-два рази відриваються в перебігу дня. Штори можуть бути встановлені на відкритій або закритій системі, ці два варіанти ми і будемо розглядати в подальшому.

Відкрита система - має мінімальну кількість рухомих запчастин, тому поломки вкрай рідкісні і вони часто пов'язані з механізмами. Штори при виготовленні перевіряються на допустима вага конструкції, тому кожна система виготовлена ​​для максимально можливого терміну служби без перевантаження механізмів.

Для ремонту рулонних штор ми надаємо спеціальний рем комплект, який включає в себе кронштейни і механізми для повної заміни всіх комплектуючих на виробі. Зверніть увагу, що механізми поставляються без ланцюга управління, тому її необхідно замовляти окремо. Ланцюг управління для різних видів механізмів відрізняється, тому стара ланцюжок, яка вже була на виробі, може не підійти до нового механізму.

Залишається питання, як замінити механізм на рулонних шторах своїми руками?

Для заміни механізму потрібно визначити його тип і замовити аналогічний. Після того як механізм у вас, зніміть штору з вікна разом з кронштейнами (якщо планується їх заміна) після чого потрібно дістати механізм з труби з тканиною і вставити на його місце новий. При установці нового механізму потрібно також встановити на нього ланцюг управління (якщо вона підходить, то досить встановити стару ланцюг або замовити нову). Після того як механізми встановлені всі що залишається зробити це встановити кронштейни і зафіксувати вал з механізмами на місце.

Якщо пошкоджена тканина для штор - тканина в рулонних шторах досить щільна і часто не пошкоджується сама по собі, але якщо таке сталося, не завжди варто піддавати штору ремонту і цьому є ряд причин. При використанні штор механізми і інші елементи конструкції підлягають періодичним навантаженням і з часом приходить в непридатність. Навіть якщо замовити окремо нову тканину, можна спробувати її замінити, але застарілі механізми також можуть прийти в непридатність в будь-який момент часу. Вартість рулонних штор в більшій мірі залежить від ціни тканини і її розмірів, тому замовляти окремо саму тканину не завжди доцільно, адже вона вийде за вартістю практично аналогічна нової шторі виробленої в заводських умовах із дотриманням усіх норм і допусків. У будь-якому випадку нова штора це більш правильне рішення проблеми з тканиною, ніж спроби замінити її самостійно.

В інших видах відкритих систем принцип заміни аналогічний, механізми працює за аналогічним принципом, але відрізняється габаритами і матеріалами виготовлення.

Заміна механізму в закритій системі рулонних штор своїми руками

Для заміни механізму потрібно зробити наступний порядок дій:

 1. Зняти бічні декоративні заглушки, потягнувши їх на себе.
 2. Після того як механізми відкрилися, будуть видні місця кріплення карниза до віконної рами. Відкручуємо карниз від вікна.
 3. Тепер у вас в руках буде повністю зібраний короб, ви побачите два гвинти, які скріплюють кронштейни з карнизом, їх потрібно відкрутити, щоб зняти бічний кронштейн і тим самим звільнити механізми.
 4. Після того як один з кронштейнів знятий з короба є можливість витягнути вал з тканиною і механізмами. Відповідно дістаємо вал і виймаємо з нього механізми, просто потягнувши за них.
 5. Тепер, коли вал звільнений від механізмів, аналогічним чином вставляємо в нього нові механізми і виробляємо збірку в зворотному порядку.
 6. Встановлюємо вал з тканиною на місце і притискаємо його кронштейном, зафіксувавши саморізами.
 7. Після установки кронштейна залишається тільки зафіксувати короб в зборі назад на місце і виріб готовий до роботи.