0 товар(ів) : 0.00UAH

Блог

Як вибрати рулонні штори на балкон, нюанси і особливості

У міських квартирах часто практикується збільшення простору за рахунок розширення балкона, він утеплюється і перетворюється в частину приміщення або невеликий робочий кабінет. В результаті якщо раніше достатньо було закрити шторами тільки вікна в кімнату, то тепер потрібно завісити і балкон, так як в літній час без штор знаходиться на ньому буде не комфортно. Рулонні штори є відмінним рішенням для таких цілей.

На нашому сайті представлений широкий вибір систем і тканин для виконання поставленого завдання. Щоб без праці вибрати систему вам буде потрібно розібратися в відмінностях систем і види їх установки.

Типи сонцезахисних систем для балкона

Для затінення балконних вікон застосовуються такі системи:

Штори класичні портьєри, які вже рідко використовуються особливо на балконах. З причини великих габаритів і здатності накопичувати пил. Вони залишаються актуальними через класичного зовнішнього вигляду, так як більшість людей все ще вважає за краще велику кількість тканини навіть якщо це балкон а також безлічі варіацій в тканинах, які піддаються пранню що компенсує їх здатності до забруднення.

Якщо балкон великих розмірів на нього можна застосувати французькі штори, вони надають приміщенню пишність багатий вигляд, крім того дозволяють підібрати легкі тканини без сильного ефекту затемнення так як світло з балкона часто повинен висвітлювати ще й кімнату його немає сенсу сильно закривати шторами. Досить легкої тканини, яка буде розсіювати сонячні промені і зупиняти зайве тепло.

Римські штори. Конструкція штор не змінювалася з моменту їх появи, але на подив вона пройшла через час і все ще залишається актуальною завдяки класичному зовнішньому вигляду. Римська штора являє собою цілісне полотно, яке піднімається і складається хвилями завдяки жорстким поперечним Прут всередині тканини. Для установки штори застосовуються сучасні карнизи з якісними механізмами, які автоматично фіксують тканину на необхідній висоті. У римських шторах застосовується ланцюговий управління з закільцьованої ланцюгом, яке дозволяє виконувати кілька обертів ланцюга на механізмі для забезпечення плавності управління шторою.

Жалюзі. Існує два види жалюзі. Горизонтальні з алюмінієвих або дерев'яних ламелей і вертикальні з тканинних вертикальних смуг. Це один зі стандартних видів сонцезахисту який успішно використовується, всюди включаючи балкон. Для деяких людей це може здатися занадто аскетичним рішенням, яке перетворює будинок в офіс, але насправді такі жалюзі прекрасно справляються з гарячими сонячними променями і не дозволяють перегрітися приміщенню, це особливо актуально для балкона тому як скління часто у великому обсязі і необхідно забезпечити не тільки сонцезахист, але і закрити його від тепла. Жалюзі складаються з окремих ламелей і не створюють суцільного закритого полотна, чим сприяють хорошому пропускання повітря в приміщенні. Завдяки цій властивості вертикальні жалюзі часто застосовуються в офісних приміщеннях, так як не перешкоджають циркуляції повітря.

Плісе. В даних виробах застосовується спеціальна плісирована тканина, яка складається гармошкою і виріб займає мінімальну кількість місця. Плісе прекрасно підходять для широких і не високих вікон, які часто застосовуються в верхній частині балкона. Плісе не має вала, куди намотується тканина, а так як висота виробів невелика установка додаткових механізмів не потрібно. Також плісе з легкістю закривають інші типи стулок. Особливість систем плісе є можливість установки, на віконні отвори будь-якої форми, включаючи трапеції, арки, полуарки, а також трикутники. При цьому система залишається повністю функціональної і її також можна відкрити повністю або частково. Також плісе з повною фіксацією може розміститися в будь-якому місці вікна і відкривається в будь-якому напрямку, тобто тканина може переміщатися як знизу вгору так і навпаки зверху вниз, завдяки такій функціональності плісе з легкістю монтується на похилі вікна наприклад мансарду або ж балконні де потрібно залишити верхню частину відкритої для забезпечення світла а нижню закрити щоб захиститися від сонячних променів.

Ролети. Захисні ролети це один з кращих засобів сонцезахисту, так як повністю перекриває світловий потік і забезпечує максимальний захист від сонячного тепла. Також система легко управляється за допомогою електроприводу або в ручному режимі за допомогою відповідних механізмів всередині приміщення. Хоча захисні ролети це дуже хороший засіб, але встановлювати їх на балконах і лоджіях часто не прийнято, тому такий варіант більше підійде для захисту вікон, ніж балкона.

Рулонні штори. Являють собою прямокутну тканину, яка намотується на спеціальний вал. Система управляється за допомогою механізму ланцюжка і можлива як відкритого, так і закритого типу. Надзвичайно практичне рішення для балкона, так як рулонні штори залишають вільний підвіконня і з легкістю монтуються як на окрему стулку, так і на отвір цілком, що дозволяє закривати кілька стулок одним виробом.

День ніч. Система трохи схожа з рулонними шторами, але має кардинальні відмінності. Тканина в шторах день-ніч розташовується в два шари і має темні і прозорі смуги. Завдяки такому рішенню штора може, як повністю закрити вікно, так і перейти в стан "день" в якому темні смуги чергуються, залишаючи прозорі просвіти. Такі штори часто називають "зебра" на увазі смугастого зовнішнього вигляду. День-ніч є прекрасним рішенням, особливо для балконів адже вони поєднують в собі функціонал рулонних штор, жалюзі і тюлі одночасно. Можна дивитися як крізь штору, так і закритися повністю від сонячних променів.

Різновиди рулонних штор на балкон

Незважаючи на простоту в конструкції рулонних штор існує кілька принципових відмінностей в поставляються виробах.

 1. Конструктивні особливості - у відкритих системах тканину розташовується від вала до нижнього штапика і перекриває світловий отвір. При цьому відкрита система може бути, як свободновісящая, але, і обладнана додатково фіксацією "струна" для утримання нижнього обтяжувача в площині стулки. З фіксацією штора не бовтається на вітрі і не відхиляється від вікна при установці стулок на провітрювання. Закрита система в свою чергу обладнана захисним алюмінієвим коробом, який приховує механізми і захищає тканину від забруднень (само собою, якщо штора в нього згорнута). Також закрита система комплектується алюмінієвими направляючими, це більш досконалий метод фіксації, при якому тканину з боків утримується в площині вікна, але також напрямні приховують бічні засвітки що дозволяє повністю перекрити світловий потік за допомогою штор.
 2. Тип управління - в простих системах управління шторою здійснюється за допомогою ланцюжка, яка управляє рухом вала. Також існують системи з електродвигуном які управляються пультом або вимикачем. Також існують вироби з пружинним механізмом, в яких за підйом тканини відповідає спеціальна накручена пружина. Пружинні механізми утримують тканину в натягнутому положенні, що дозволяє встановлювати штори на мансардні вікна без провисання тканини.
  Матеріал полотна - найчастіше рулонні штори виконані з 100% поліестеру, так як цей матеріал максимально підходить для даного тип виробів.
 3. Він не вигоряє і не мажеться, а також з легкістю змотується в невеликий рулон, але розглянемо всі доступні варіанти тканини серед рулонних штор.

Натуральні - Льон, бавовна, сатин, папір, а також бамбук і джут.

Штучні - поліестер. Віскоза, скловолокно та ПВХ.

Всі тканини для рулонних штор покриваються спеціальними антистатичними пиловідштовхуючими складами, які продовжують термін служби штор і захищають їх від вигорання.

 1. Призначення тканини. Полотна в рулонних шторах діляться на кілька умовних груп.

Частково прозорі - Більша частина тканин для рулонних штор відноситься саме до цієї категорії. Практично кожна тканина буде частково пропускати сонячне світло, від 30 до 70%. Такі штори застосовуються на балконах а також в кухні і вітальні. також добре підходять в дитячу а то й потрібно денний сон, так як світло потраплятиме в кімнату навіть при закритій шторі.

Blackout - Спеціальна серія тканин зі 100% затемненням. Володіє прогумованої основою, що дозволяє повністю перекривати світловий потік. Такі штори використовуються в приміщеннях, де потрібне повне затемнення в денний час, наприклад, спальня або домашній кінотеатр, або конференц-зал з проектором.

День-ніч - Тканини день-ніч є окремим видом виробів, але їх можна також віднести і до підвиду рулонних штор. Як згадувалося раніше, тканину день-ніч складається з чередовкі щільних і прозорих смуг, це дозволяє застосовувати тканини максимально ефективно у всіх видах приміщень. Також в серії день-ніч присутні штори blackout які доповнюють функціональність у вигляді 100% затемнення.

 1. Тип фіксації - Одна з переваг рулонних штор серед інших систем це здатність фіксуватися на відкидних стулках без провисання тканини.
 • Фіксація за допомогою напрямних, доступна за замовчуванням в системах закритого типу, а також можливо замовити напрямні окремо до систем відкритого типу.
 • Фіксація "струна" - з боків системи проходять дві волосіні, які утримують тканину в площині стулок. Струна це дуже ефективна система фіксації так як дозволяє утримувати тканину в будь-якому положенні незалежно від того наскільки відкрита штора повністю або частково.
 • Магніти - при магнітної фіксації на нижній утяжелітельной планці фіксуються спеціальні магніти, які утримують штору в крайньому нижньому положенні. Як тільки штора опускається вниз магніти замикаються на спеціальних відповідних частих і не дають тканини бовтатися на вітрі. Недоліком даної системи є працездатність, тільки якщо штора в повністю закритому стані. При частковому відкриванні штора залишається, зафіксована, так як магніти її не утримують. З іншого боку у системи відсутні бічні жилки, що полегшує візуальний вигляд системи.
 1. Тип монтажу - Рулонні штори, як і жалюзі, встановлюються на пластикові вікна декількома способами.
 • Саморізи - один з найефективніших і практичних способів фіксації штори. При кріпленні саморізами штори не відірветься при нагріванні або підвищеного навантаження, що забезпечує в першу чергу безпеку керування пристрою.
 • Кронштейн зачіп - За стулку чіпляються спеціальні кронштейни, які утримують штору без кріплення саморізами. У таких кронштейнів є як плюси, так і мінуси. Плюс це можливість закріпити штору без саморізів що дозволяє не свердлити зайві отвори в віконному профілі. Мінус це установка мається на увазі тільки на відривні стулки, так як за глухі зачепитися буде неможливо.
 • Монтаж на скотч - Самий рідкісний випадок установки за який багато хто говорить, але мало хто готовий використовувати. При установці на скотч є можливість приклеїти штору на стулку без свердління, але тут є істотний мінус, штора отримує навантаження при відкриванні за допомогою механізму управління, тому при нагріванні вікон скотч втрачає свій творчий хист до фіксації і може відірватися. Якщо це станеться при спробі відкрити штору, вона може відірватися в вашому напрямку що як мінімум небезпечно. Тому такий варіант фіксації ми не рекомендуємо нашим клієнтам.

Існують також бамбукові ролети, для низ використовуються спеціальні механізми, які згортають полотно в акуратний рулон. Такі штори мають кілька різновидів відкривання від римських до рулонних, а також еко і преміум карнизи з різними механізмами управління. Бамбукові штори відносяться до натуральних полотен і характеризуються відповідними якостями властивими для бамбука. Низька теплопровідність, а також натуральні вироби завжди мають унікальний зовнішній вигляд і не виділяють шкідливих випарів при нагріванні полотна.

Переваги та недоліки тканинних ролет

Рулонні штори на балконі користуються великим попитом тому як мають свої особливості, які ми розглянемо далі:

 • Великий вибір відтінків тканини, а також фактурні вироби і світловідбиваючі з люрексовой нитками. Завдяки такому вибору штори можна встановити в комплекті з будь-яким дизайном інтер'єру і штора буде тільки доповненням і прикрасою, яке гармонійно вписується в загальну картинку.
 • Виготовлення під індивідуальний розмір. Тканина і інші комплектуючі нарізаються під кожне замовлення індивідуально, тому кожна штора буде ідеально підходити на своє місце без необхідності підрізування і інших незручностей.
 • Вартість виробу залежить безпосередньо від розміру тканини і обраної системи, завдяки чому при замовленні виробів за індивідуальними розмірами ви оплачуєте тільки витрачені матеріали і роботу майстрів без переплати за зайву тканину і комплектуючі.
 • Штори з легкістю монтуються на металопластикові, а також дерев'яні і алюмінієві вікна. Для монтажу досить хрестової викрутки. Якщо ж у вас є шуруповерт і рівень це додатково полегшить монтаж штор.
 • Механізми для рулонних штор є універсальними і дозволяють монтувати вироби, як на стулках, так і на отвір або ж в стіну і на стелю. Також немає проблем з установкою штор на балкон і інші, вертикальні і горизонтальні поверхні.
 • Рулонні штори легко забезпечують повне затемнення приміщення аж до 100% завдяки спеціальним тканинами блекаут і системам з направляючими, які закривають бічні просвіти у тканини.
 • При монтажі штори на стулку тканину розташовується в безпосередній близькості до віконної рами і не займає зайвого місця. Завдяки своїй компактності штора залишає вільним підвіконня і збільшує тим самим корисний простір в приміщенні. Це особливо актуально для кухні та балкона, але не завадить і в інших кімнатах.
 • За тканиною не потрібно особливого догляду, так як вона оброблена спеціальними просоченнями тканину, не накопичує пил і з легкістю чиститься за допомогою вологої губки.
 • Якщо ви зробили помилку у вимірах, і штора вийшла більше ніж потрібно, ми настійно не рекомендуємо намагатися зменшити її власними силами в домашніх умовах. Тканина нарізається спеціальним ножем, який не дає розпускатися краях тканини, не кажучи про точність різу, який впливає на параметри намотов тканини. Якщо ви помилилися в розмірах, краще зверніться до виробника штор, і він без праці відріже її до потрібних розмірів.

Як вибирати штору

Вибираючи штори на балкон або лоджію, не варто забувати про умови, в яких буде перебувати штора. Під час зміни погодних умов на балконі може підвищуватися вологість або температура. Також штора протягом дня піддається постійному сонячного випромінювання і забруднень з вулиці. При виборі слід звертати уваги на такі чинники:

 • Так як тканина на балконі знаходиться під сонячними променями, вона з часом може поступово вигоріти, навіть якщо заявлено що тканина з захистом від вигорання це не забезпечить постійно однаковий зовнішній вигляд. Більш яскраві тканини вигорають трохи швидше, ніж світлі відтінки, наприклад, помаранчева або яскраво червона тканина вигоряє швидше, ніж біла і бежева. Також не рекомендується застосовувати на балконі тканини блекаут так як балкон повинен освітлюватися сам і кімнату за ним штора блекаут створить настільки щільне затемнення що залишиться або тримати штору відкритою днем, або включати світло в кімнаті.
 • При використанні орних вікон на балконі часто монтується система міні з додатковою фіксацією, яка забезпечує комфортну роботу виробів навіть при сильному вітрі.
 • Рулонні штори для балкона варто вибирати з синтетичних тканин, вони мають підвищену стійкість до факторів навколишнього середовища, а також до вигорання і забруднень. Також додатковим плюсом буде простий догляд за тканиною.
 • Якщо балкон знаходиться на сонячній стороні і постійно перегрівається за сонячних променів, особливо в літню пору року, рекомендується застосування світловідбивних тканин, що не поглинаються, а відображають частину світла і тепла від вікон. Такі тканини дозволять значно знизити нагрів приміщення і не нагріваються самі навіть на сонячній стороні.
 • При виборі кольору тканини слід відштовхуватися від інтер'єру балкона. Навіть якщо ви хочете вибрати штору під колір стін, слід змінити штору на пару тонів в світлішу або темну сторону щоб не створювати ефект одноманітного монохромного приміщення.

Підсумок

Рулонні штори це практичний і недорогий спосіб сонцезахисту для балкона, а також будь-яких інших приміщень. Штори не перекривають сонячний потік, а м'яко розсіюють його, прибираючи відблиски, але залишаючи досить світла для кімнати навіть в закритому положенні. Монтуються вироби без особливих навичок для цього достатньо мати хрестову викрутку, а широкий вибір тканин і систем не залишить байдужим навіть найдосвідченіших дизайнерів.